Termékparaméterek
ERW cső és varrat nélküli cső
Bevezetés
Amikor a különféle ipari alkalmazásokhoz megfelelő csövek kiválasztásáról van szó, két gyakori lehetőség az elektromos ellenállással hegesztett (ERW) csövek és a varrat nélküli csövek. Ezek a csövek kritikus alkatrészekként szolgálnak az olyan iparágakban, mint az építőipar, az olaj- és gázipar, valamint a gyártás. Ez a cikk az ERW és a varrat nélküli csövek közötti különbségeket tárgyalja, feltárja anyagukat, specifikációikat, legfontosabb jellemzőit, kémiai összetételét, mechanikai tulajdonságait, acélminőségeket, alkalmazásokat és lehetséges alternatív minőségeket.
Anyag és Specifikáció
-
ERW cső:Az ERW csövek sík{0}}hengerelt acéllemezekből készülnek, amelyeket elektromos ellenállás-hegesztéssel alakítanak ki cső alakúra. Különböző méretben és vastagságban kaphatók, és specifikációik általában megfelelnek az olyan iparági szabványoknak, mint az ASTM A53, ASTM A135 és az API 5L.
-
Varrat nélküli cső:A varrat nélküli csöveket egy tömör tuskó átszúrásával állítják elő, így üreges cső jön létre. Egységes összetételükről és varratok hiányáról ismertek. A varrat nélküli csövek megfelelnek az olyan szabványoknak, mint az ASTM A106, ASTM A333 és az API 5L.
Főbb jellemzők
ERW cső:
-
Költséghatékony{0}}gyártás.
-
Alkalmas nem-kritikus alkalmazásokhoz.
-
Széles méretválasztékban kapható.
-
Kiváló méretpontosság.
Varrat nélküli cső:
-
Kiváló szilárdság és tartósság.
-
Ideális nagy{0}}nyomású és magas{1}}hőmérsékletű alkalmazásokhoz.
-
A zökkenőmentes szerkezet biztosítja, hogy nincsenek gyenge pontok.
-
Kissé magasabb költség a gyártási folyamat miatt.
Kémiai összetétel
|
Elem |
ERW cső (%) |
Varrat nélküli cső (%) |
|
szén (C) |
0.30 - 0.35 |
0.25 - 0.30 |
|
Mangán (Mn) |
0.60 - 0.90 |
0.30 - 0.90 |
|
Szilícium (Si) |
0.10 - 0.35 |
0.10 - 0.35 |
|
Kén (S) |
0,04 Max |
0,04 Max |
|
Foszfor (P) |
0,04 Max |
0,04 Max |
Mechanikai Tulajdonságok
|
Ingatlan |
ERW cső |
Varrat nélküli cső |
|
Szakítószilárdság (MPa) |
415 - 520 |
415 - 520 |
|
Hozamszilárdság (MPa) |
240 - 310 |
240 - 310 |
|
Megnyúlás (%) |
22% minimum |
22% minimum |
|
Keménység (Brinell) |
137 BHN (max.) |
137 BHN (max.) |
|
Ütésvizsgálat (Joule) |
A szabványoknak megfelelően |
A szabványoknak megfelelően |
Acél minőség
Mind az ERW, mind a Seamless csövek különféle acélminőségekből gyárthatók. Az acélminőség kiválasztása az adott alkalmazástól és a kívánt tulajdonságoktól függ. A gyakori acélminőségek a következők:
-
ASTM A106, B fokozat
-
API 5L Grade X52
-
ASTM A333, 6. fokozat
-
ASTM A53, B fokozat
Alkalmazás
ERW cső:
-
Víz és gáz szállítás
-
Szerkezeti és építészeti alkalmazások
-
Kerítések és állványzatok
-
Alacsony és közepes nyomású{0}}rendszerek
Varrat nélküli cső:
-
Olaj- és gázkutatás és -termelés
-
Nagy{0}}nyomású és magas hőmérsékletű{1}}alkalmazások
-
Kritikus folyadékszállítás
-
Áramtermelés
Lehetséges alternatív fokozatok
Bizonyos esetekben más minőségű csövek is használhatók egyedi követelmények alapján. Az ERW csövek esetében fontolóra veheti a HFI (nagy-frekvenciás indukciós) hegesztett csöveket. A varrat nélküli csövek esetében a duplex és a szuperduplex rozsdamentes acél alternatíva lehet a korrózióálló- alkalmazásokhoz.
Összefoglalva, az ERW és a Seamless csövek közötti választás a projekt konkrét igényeitől függ. Míg az ERW csövek költséghatékonyak- és alkalmasak nem-kritikus alkalmazásokra, a varrat nélküli csövek kiváló szilárdságot és tartósságot kínálnak, így ideálisak nagy-nyomású és magas{4}}hőmérsékletű forgatókönyvekhez. A megfelelő választás jelentősen befolyásolhatja ipari rendszereinek teljesítményét és élettartamát.
Termékbemutató
![]() |
![]() |

Népszerű tags: erw cső és varrat nélküli cső, Kína, beszállítók, gyártók, gyár, testreszabott, nagykereskedelmi, ár, OEM, malom, gyártó, eladó, Acélcső az exportáláshoz, acélcső -ellenőrzés, acélcső gyártási folyamat, Hegesztett cső, kiváló minőségű, Hegesztett acélcső az autóipar számára, hegesztett acélcső különböző kivitelekkel
















