Termékleírás
A Chromoly Steel Tubing jó{0}}minőségű anyagokból készül, köztük a 4130-as és 4140-es anyagokból. Az AISI 4130 és AISI 4140 a leggyakrabban használt króm-molibdén acélminőségek a mérnöki gépekben.
4130-as króm-molibdén csöveinket 950 és 1230 fok közötti hőmérsékleten kovácsoljuk, így szobahőmérsékleten és magas hőmérsékleten is kiváló mechanikai tulajdonságokat mutatnak. Alacsony széntartalmúak, így könnyen hegeszthetők, kiváló megmunkálhatóságuk, megkönnyítve a hajlítást, hegesztést, fúrást és egyéb feldolgozást.
A 4140 megmunkálhatósága és hegeszthetősége gyengébb, hegesztés előtt előmelegítést, hegesztés után pedig hőkezelést igényel. A 4140-nek azonban kiváló a magas-hőmérsékletállósága, és 2000 órán keresztül töretlenül marad 600 fokon.
Termékleírások
| Szabványok | ASTM A519 |
| Acél minőségek | 1010 1012 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1025 1026 1030 1035 1040 1045 1050 1518 1524 1541 1330 4130 4137 4140 |
| Egyenértékű szabványok | EN 10297-1 25CrMo4 / 34CrMo4 / 42CrMo4; DIN 1,7218 / 1,7225; JIS SCM415 / SCM420; GB 30CrMo / 42CrMo |
| Külső átmérő (OD) | 6 mm – 323 mm (0,24 hüvelyk – 12,7 hüvelyk) |
| Falvastagság (WT) | 1 mm – 40 mm (0,04 hüvelyk – 1,57 hüvelyk) |
| Hossz | 4-12 m, vagy személyre szabható |
| Felületkezelés | Fekete felület |
| Gyártási folyamat | Cold Drawn |
| Állapot | Lágyított, normalizált, kioltott és temperált (Q&T), stresszoldó |
Testreszabott szolgáltatások
- A TORICH támogatja a precíziós tolerancia testreszabási szolgáltatásokat, és nem{0}}szabványos egyéni méreteket kínál. Hossz{2}}vágási szolgáltatásokat nyújtunk ±1 mm-es hibatartományban.
- V-alakú, U-alakú és X-alakú ferde és hajlítási szolgáltatásokat kínálunk; a hidraulikus alkatrészeknél támogatjuk a peremezést és a nyakkivágást.
- Olyan felületkezeléseket kínálunk, mint a fekete bevonat, pácolás, olajozás, foszfátozás, homokfúvás és rozsdaálló bevonat-, valamint belső hónolást is végezhetünk.
Kémiai összetétel
| Fokozat | C (%) | Mn (%) | P (%) Max | S (%) Max | Si (%) | Cr (%) | H (%) |
| 4130 | 0.28–0.33 | 0.40–0.60 | 0.035 | 0.040 | 0.15–0.35 | 0.80–1.10 | 0.15–0.25 |
| 4140 | 0.38–0.43 | 0.75–1.00 | 0.035 | 0.040 | 0.15–0.35 | 0.80–1.10 | 0.15–0.25 |
Mechanikai tulajdonságok
| Ingatlan | Állapot | Szakítószilárdság (MPa) | Hozamszilárdság (MPa) | Megnyúlás (%) | Keménység (HB) |
| 4130 | Normalizált | 560–670 | 460-nál nagyobb vagy egyenlő | 21-nél nagyobb vagy egyenlő | 143–197 |
| 4140 | Q&T | 850–1000 | Nagyobb vagy egyenlő, mint 655 | 18-nál nagyobb vagy egyenlő | 197–255 |
Lehetséges alternatív fokozatok
- A 20CrMo egy alacsony-ötvözetű króm-molibdén acél, költségelőnnyel. Általában építőipari gépekben, autóipari sebességváltó-alkatrészekben és nehézgép-alkatrészekben használják.
- A 25CrMo4 egyenértékű a 4130-as minőséggel, hasonló szilárdságot és hegeszthetőséget kínál. Gyakran használják tengelyek, fogaskerekek és egyéb nagy igénybevételnek és kopásnak kitett alkatrészek gyártására.
- Olyan alkalmazásokhoz, amelyek nem igényelnek túlzottan nagy szilárdságot, az AISI 1026 megfelelő választás. Költséghatékony-, keménysége és kopásállósága oltási folyamatokkal javítható, így alkalmassá válik a mechanikai területen való használatra.
alkalmazási területek
A 4130 és 4140 a legszélesebb körben használt anyagok a mérnöki gépek területén.
Közülük a 4130-as acél feldolgozási teljesítménye miatt alkalmasabb mérnöki gépek szerkezeti elemeire és mezőgazdasági gépek vázszerkezetére.
A 4140-et gyakran használják nehézgépek, köztük hidraulikus hengerek, görgők, keretek, csapok és különféle szerszámtartók gyártására.
Termékek bemutatója


Tesztelő berendezések



Gyári berendezések

Pácoló berendezés


Termékcsomag
Csomagolási lehetőségek széles skáláját kínáljuk, beleértve a műanyag zárókupakokat, szőtt zacskókat, fa ládákat és vaskereteket. Egyedi csomagolási megoldások, logó márkajelzés és egyéb személyre szabott igények is rendelkezésre állnak az ügyfelek egyedi igényeinek kielégítésére.



GYIK
K: Melyik acél nagyobb szilárdságú, 4130 vagy 4140?
V: Általában a 4140 nagyobb szilárdságú,{1}} széntartalma 0,38-0,43%, magasabb, mint a 4130-é 0,28-0,33%. Edzés után a 4140 jellemzően nagyobb szakítószilárdságot és folyáshatárt mutat, mint a 4130, így alkalmasabb olyan alkatrészekhez, amelyek nagy terhelést viselnek.
K: A kotrógépeken mely alkatrészek alkalmasak a 4130-hoz és melyek a 4140-hez?
V: A nem -elsődleges teher-alkatrészek, például a hidraulikus tömlőtartók és a kis szerkezeti részek 4130 acélt használhatnak, míg az elsődleges teherhordó szerkezeti elemek, például a kotró gém és karja 4140 acélt.
K: Mely iparágak használnak általában ASTM A519 króm{1}}molibdén acél csövet?
V: Általánosan használt autógyártásban, repülőgép-alkatrészekben, bányászati és fúrógépekben, valamint ipari gépgyártásban.
Népszerű tags: chromoly acélcsövek, Kína, beszállítók, gyártók, gyár, testreszabott, nagykereskedelmi, ár, OEM, malom, gyártó, eladó, ügynök szénacél cső, áramlásvizsgáló szénacélcső, bányászó szénacélcső, GB specifikációs szénacélcső, élelmiszerfeldolgozó szénacélcső, sűrűségvizsgáló szénacélcső














