Termékleírás
Termékleírások
| Szabványok | ASTM A269 / ASME SA269 |
| Acél minőségek | TP304 TP304L TP304LN TP316 TP316L TP316LN TP317 TP321 TP347 TP348 TPXM10 TPXM11 TPXM15 TPXM19 TPXM29 |
| Egyenértékű szabványok |
EN 10088-1, JIS G4303 |
| Külső átmérő (OD) | 3,18-76,2 mm (1/8"-3") |
| Falvastagság (WT) | 0,25–3,05 mm (0,010″ -0,120″) |
| Hossz | 3 m / 6 m / 12 m, vagy személyre szabható |
| Felületkezelés | Bright Heated |
| Gyártási folyamat | Hidegen húzott-/hevített |
| Állapot | SA/ fényesen lágyított / polírozott |
A polírozott rozsdamentes acélcsövek TP316/TP316L rozsdamentes acélból készülnek, amely lehetővé teszi, hogy ellenálljon a kén-csapágy (H₂S) és klorid- (Cl⁻) közegek, valamint az olaj- és gáziparban gyakran előforduló savas folyadékok okozta korróziónak. A TP316L minőség 0,03% vagy annál kisebb széntartalommal rendelkezik, amely hatékonyan megakadályozza a hegesztést követő szemcseközi korróziót, és nincs szükség további stabilizáló hőkezelésekre; -196 és 400 fok közötti hőmérsékleti tartományban használható.
A szénacél csövekhez képest a rozsdamentes acél csövek 3-5-ször hosszabb élettartamot kínálnak. Továbbá, mivel a csöveket polírozásnak vetik alá, nem szükséges hozzá-korróziógátló bevonat-, ezáltal megelőzhető a műszersorok eltömődése-, valamint jelentősen csökkennek az üzemeltetési és karbantartási költségek.
A polírozott rozsdamentes acél csöveket precíziós varrat nélküli alakítási eljárással állítják elő, a külső átmérő tűrése ±0,05 mm-en belül, a falvastagság tűrése pedig ±0,03 mm-en belül van szabályozva.
Testreszabott szolgáltatások
- A TORICH személyre szabott méretezési szolgáltatásokat kínál, 3,18 mm és 76,2 mm közötti külső átmérővel és 0,25 mm és 3,05 mm közötti falvastagsággal. A kis-furatú precíziós műszercsövekhez nagy-precíziós testreszabási lehetőségeket biztosítunk, így ±0,03 mm-es külső átmérőtűrést és ±0,02 mm-es falvastagság-tűrést biztosítunk.
- A szabványos polírozáson kívül testreszabott belső elektropolírozási szolgáltatásokat kínálunk, amelyek Ra 0,25 μm-nél kisebb felületi érdesség elérésére képesek.
- Az adott műszertípustól függően személyre szabhatjuk a megfelelő csatlakozási interfészeket -beleértve a menetes csatlakozásokat (NPT/BSP), a karimás csatlakozásokat (ANSI/EN szabványok), az aljzatos-hegesztési csatlakozásokat és egyebeket,-amellett, hogy testreszabott rozsdamentes acél szerelvényeket, például csatlakozókat, könyököket és pólókat biztosítunk.
Kémiai összetétel
| Elem | C (%) | Mn (%) | Si (%) | P (%) | S (%) | Cr (%) | Ni (%) | H (%) | N (%) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TP316 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,08 | 2,00 vagy kisebb | 1,00 vagy kisebb | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 | 0,030 vagy kisebb | 16.0–18.0 | 10.0–14.0 | 2.0–3.0 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,10 |
| TP316L | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,03 | 2,00 vagy kisebb | 1,00 vagy kisebb | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 | 0,030 vagy kisebb | 16.0–18.0 | 10.0–14.0 | 2.0–3.0 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,10 |
| TPXM-19 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,06 | 4.0–6.0 | 1,00 vagy kisebb | 0,040 vagy kisebb | 0,030 vagy kisebb | 20.5–23.5 | 11.5–13.5 | 1.5–3.0 | 0.20–0.40 |
Mechanikai Tulajdonságok
| Ingatlan | Szakítószilárdság | Hozamerősség (0,2%) | Megnyúlás | Keménység |
|---|---|---|---|---|
| TP316 | Nagyobb vagy egyenlő, mint 515 MPa | 205 MPa vagy annál nagyobb | 40%-nál nagyobb vagy egyenlő | Kisebb vagy egyenlő, mint 217 HB |
| TP316L | Nagyobb vagy egyenlő, mint 485 MPa | 170 MPa vagy annál nagyobb | 35%-nál nagyobb vagy egyenlő | Kisebb vagy egyenlő, mint 217 HB |
| TPXM-19 | Nagyobb vagy egyenlő, mint 690 MPa | 380 MPa vagy annál nagyobb | 35%-nál nagyobb vagy egyenlő | 100 HB vagy annál kisebb |
Lehetséges alternatív fokozatok
- Legfeljebb 300 fokos hőmérsékleten és legfeljebb 6 MPa-nyomáson működő műszersorokhoz, kén- vagy klór-mentes-TP304/TP304L megfelelő választás, alacsonyabb költségek mellett.
- A magas{0}}klór-,-kéntartalmú vagy erősen savas közegnek kitett olaj- és gázműszer-vezetékekhez a TP317L ajánlott; 30-nál nagyobb vagy egyenlő PREN-vel kiváló korrózióállóságot biztosít a TP316/TP316L-hez képest.
- A nagy üzemi nyomásnak (10 MPa-nál nagyobb vagy egyenlő) és erős korróziónak kitett műszersorokhoz-például nagynyomású-vezetékekhez fúróállványokon-2205 duplex rozsdamentes acél választható; feldolgozási összetettsége miatt azonban nem alkalmas kis átmérőjű precíziós műszersorokhoz.
alkalmazási területek
- Olajkutatás és fúrás: Különféle műszereket csatlakoztat a fúróplatformokon; kútfej nyomás és hőmérséklet adatokat továbbít; fúrófolyadék-mintákat szállít; jelátviteli csatornákat hoz létre a fúrólyuk műszerekhez; és a vibrációval és nagy nyomással járó üzemi körülményekhez van igazítva.
- Olaj- és gázgyűjtés és szállítás: Összeköti az áramlási, nyomás- és szintműszereket a szárazföldi és tengeri gyűjtőállomásokon.
- Ásványolaj-finomítás és petrolkémia: Kiegészítő alkatrészként szolgál olyan berendezésekhez, mint a reaktorok és desztillálótornyok, összekapcsolva a magas{0}}hőmérsékletű és nagy{1}}nyomású műszereket.
- Földgáz feldolgozás: Földgáztisztító üzemek műszeres csatlakozásaihoz használják.
- Olaj- és gáztároló: Az olajtároló tartályok és gáztároló tartályok szint- és nyomásmérő műszereit csatlakoztatja.
- Mély-tengeri olaj- és gázfejlesztés: Műszeres csővezetékek mélytengeri-platformokhoz.
Termékek bemutatója


Tesztelő berendezések



Gyári berendezések

Pácoló berendezés


Termékcsomag
Csomagolási lehetőségek széles skáláját kínáljuk, beleértve a műanyag zárókupakokat, szőtt zacskókat, fa ládákat és vaskereteket. Egyedi csomagolási megoldások, logó márkajelzés és egyéb személyre szabott igények is rendelkezésre állnak az ügyfelek egyedi igényeinek kielégítésére.



GYIK
K: Mi a különbség az ASTM A249 TP316 és a TP316L között?
V: Mind a 316, mind a 316L ausztenites rozsdamentes acél, amelyek elsősorban széntartalmukban különböznek,. 316 nagyobb szilárdságot kínálnak, míg a 316L nem hordozza a szemcseközi korrózió kockázatát, és nem igényel utólagos-hegesztési hőkezelést, így ideális a hegesztést és alakítást igénylő összetett műszersorokhoz.
K: Hogyan felel meg a polírozási pontosság a műszersorokra vonatkozó követelményeknek?
V: A cső belső felülete tükörbevonatú (Ra kisebb vagy egyenlő, mint 0,4 μm), míg a külső felület Ra kisebb vagy egyenlő, mint 0,8 μm; a cső mentes a karcoktól, sorjaktól és maradék szennyeződésektől.
K: Az Ön termékei megfelelnek az olaj- és gázipar vonatkozó szabványainak?
V: A csöveket szigorúan az ASTM A249 és ASME SA249 szabványoknak megfelelően gyártják, biztosítva a kémiai összetétel, a mechanikai tulajdonságok, a mérettűrések és a felületminőség szigorú ellenőrzését.
Népszerű tags: polírozott rozsdamentes acél csövek, Kína, beszállítók, gyártók, gyár, testreszabott, nagykereskedelmi, ár, OEM, malom, gyártó, eladó














